Вирощуємо ліси майбутнього,

виховуємо майбутнє України

Подільський ліс…
Палітра барв і звуків,
Над ним зронили пір’я журавлі, …
Тут жолуді – Лісовика онуки,
А проліски, – мов діточки малі.

Усі тут разом, всі тут воєдино:
Дуби і липи кронами сплелись,
Вчись у Природи мудрості, людино,
Поки не пізно, у Природи вчись!

Н.Струтинська.

Щоб привернути увагу громадськості та молоді до такого важливого та відповідального процесу, як створення лісів, навесні вже не один рік поспіль під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводиться Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою її  є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості в збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах із лісовідновлення та лісорозведення. Стартувала  акція у Міжнародний день лісів – 21 березня і триватиме  до 21 квітня (Дня довкілля в Україні).

Цього року в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» традиційно активну участь взяли учні та педагоги середньої загальноосвітньої школи  I-III ступенів №2 імені воїна – інтернаціоналіста С. В. Гаврилюка смт Крижопіль, де діє  лісівничий еколого-просвітницький центр ДП «Крижопільський лісгосп». Розпочалася акція із загальношкільного святкового заходу «Батьківщини рідної ліси мені свої розкриють таємниці», який підготували  члени шкільного лісництва «Парасток»(керівник Р. С. Абрамова). У рамках акції  проведено ряд профорієнтаційних уроків за участю директора Цимбалюка В.В., головного лісничого Ковпака В. В. ДП «Крижопільський лісгосп». Цікавими стали  свято зустрічі птахів, вікторини «Птахи нашого лісу»  й  віртуальна подорож із лісовими птахами. Їх провели учні 7-8 класів разом із учителями біології Л.Г.Забуранною й О.А.Малою. Члени гуртка «Природолюб» організували  інтелектуальне турне «Знай, люби, бережи, примножуй ліси Крижопільщини», а   молодші школярі здійснили мандрівки до весняного лісу  та взяли участь у літературно-художньому конкурсі «Поезія лісу». Знання і вміння виявили школярі під час посадки лісових культур у Заболотненському лісництві саджанцями, вирощеними в шкільному лісорозсаднику.

Звичайно ж, юні лісівничі шкільного еколого-просвітницького центру «Паросток» узяли участь у головному районному заході акції «Майбутнє лісу – у  твоїх руках» -  загальнообласному  дні  посадки лісу . Разом із дорослими (працівниками  апарату та відділів райдержадміністрації, районної ради, управління агропромислового розвитку району, Пенсійного фонду, відділу земельних ресурсів, районного будинку культури, школи естетичного виховання, відділу освіти, жителі села Тернівка) вони  створювали культури дуба звичайного на площі 2,3 га в Заболотненському лісництві.

Незабутньою стала  зустріч старшокласників СЗШ I-III ступенів №2

смт Крижопіль    із лісівниками-професіоналами.  Відповідно до плану проведення на Вінниччині акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках»  третього квітня в обласному управлінні лісового та мисливського господарства пройшла профорієнтаційна зустріч директора Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Лісівничої академії наук, академіка Міжнародної академії інформатизації, заслуженого діяча науки і техніки України Петра Лакиди з випускниками загальноосвітніх шкіл та представниками 26 учнівських лісництв Вінницької області. Зустріч відкрив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений лісівник України Анатолій Бондар. Він підкреслив, що обов’язок лісівників – вирощувати ліси майбутнього і виховувати підростаюче покоління, патріотів і майбутніх громадян України. Анатолій Бондар презентував обласне управління лісового та мисливського господарства, ознайомив присутніх з 96-річною історією управління, розповів про успішну роботу лісівничих еколого-просвітницьких центрів, учнівських лісництв, ознайомив з професією лісівника, відмітивши, що кращим в області є центр «Паросток» СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль, адже членами лісівничого гуртка проводиться велика науково-дослідницька та просвітницько-практична робота.

Петро Лакида наголосив у своєму виступі, що життя підтверджує необхідність таких зустрічей, правильність обраного лісівниками шляху в питаннях виховання патріотів України, які вже вирощують і бережуть ліси нашої держави. А дехто з присутніх уже визначився зі своїм життєвим вибором: він стане лісівником! Тому справді всі мають велику потребу в отриманні повної інформації про лісівничі  навчальні заклади, про благородну професію лісівника. Він детально ознайомив учасників зустрічі з цікавою та корисною  інформацією про Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства і Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Залишилися в пам’яті юних крижопільчан  екскурсія в музеї лісу, фотографування в лісівничому еколого-просвітницькому центрі, спілкування з однолітками з усієї області.

Діти щиро подякували директорові  ДП «Крижопільський лісгосп» Цимбалюку В.В. за організацію поїздки, гаряче харчування, увагу й турботу. Учасники зустрічі підкреслили, що лісівники й освітяни Вінниччини роблять разом велику справу для виховання у громадян України високої культури поведінки, бережливого ставлення до лісу, природи. Це справді реалізація на місцях європейського досвіду природоохоронної роботи з дітьми, населенням.

        Звичайно, важливо, хто з учнів стане працівником лісу, але в стократ важливіше те, щоб всі випускники школи, де б вони не вчилися і ким би не працювали, на все життя зберігали любов до природи, постійне бажання її збагачувати. Любов до свого краю часто починається з деревця, посаджено своїми руками. Кожен має зрозуміти, що ліс – не лише окраса землі. У лісах все: і клімат країни, і багатство землі, і здоров’я людини, а отже, і радість життя.

Файли:

Звіт у м. Луцькому

Звіт у м. Хмельницький